Yerinde halı yıkama

Antalya halı yıkama

Yerinde halı ve koltuk yıkama hizmeti veren firmamız, yapacağı yıkamayı koltuğun ya da halının şekline ve kumaşına göre belirler. Söz konusu ürünün yapısına, kumaşına, cinsine ve rengine göre en müsait temizlik malzemesi ve aracını seçerek hiçbir zarar vermeden, aksine ilk günkü benzeri yenilenmiş ve sağlıkla hijyenikleşmiş bir hale getirir. Asel Halı ve Koltuk Temizleme, Antalya’nın tüm ilçelerinde koltuk temizliği ve halı yıkama hizmeti vermektedir.

 Halıfleks temizliği yerinde yapılan bir temizlik uygulamasıdır. zemin üzeri tam olarak boşaltıldıktan sonra halı yıkama makineleri bu makinelerin fırçalama özelliği vardır halı yıkama şampuanları ve leke sökücülerle fırçalanır köpüklü bir sistemdir, bu işlemden sonra vakumlama yapılarak gözenekteki tüm sular çekilir. Nem oranı yaz aylarında 5 saat kadar kalacaktır bu süre içinde sadece büro ortamında üstünde gezilmemesi gerekir evlerde temizlikten hemen sonra kullanılabilir . Kış aylarında işyeri ortamlarında en az 1 gün iyi sonuc için 2 gün üstünde gezilmemelidir. zorunlu ortamlarda galoş kullanılarak halıflekslerin korunmasını sağlayabilirsiniz.

Koltuk ve İskemle yıkama fırçalama püskürtme ve emme sistemi ile yapılır. Koltukları yıkamadan önce lekeleri özel kimyasallarla çıkarılır. Yumuşak bir fırçayla koltuklar yıpratılmadan şampuanlı su ile fırçalanır. Fırçalama yapılırken oluşan pis su vakumlu makine ile emdirilir. Koltuklara temiz su verilir, yine iyi bir biçimde emdirilerek kurumaya bırakılır. Kuruma suresi yaz aylarında 10–12, kıs aylarında 18–20 saatleri arasıdır. Antalya Temizlik Hizmetleri Kurumsal Firmamız Antalya Asel halı yıkama endüstri tipi makinalarıyla yerinde halı yıkama ve halıflex yıkama hizmetide vermekteyiz.

Yerinde Halı Yıkama Firması Genel Şartları:  

– Duvardan duvara halı yıkama hizmetleri için en az 30 m2 halı olmalıdır.
– Halı yıkanacak zemindeki eşyalar temizlik öncesinde toparlanmalı ve yıkama için uygun zemin oluşturulmalıdır.
– Ödeme iş bitiminde nakit olarak yapılmaktadır.
– Her türlü leke için %100 garanti verilememektedir. Özellikle kan lekeleri içerisinde bulunan yüksek orandaki demir sebebiyle kuruduktan sonra yüzeyden arındırılması zor olabilmektedir. Lekenin türü için lütfen bilgi alınız.
– Hizmet verdiğimiz alanlar: Ev, ofis, otel, restoran, yurt, sinema salonu, cami vb. her türlü alanda referanslı halı yıkama hizmeti vermekteyiz.

Daha Temiz ve Sağlıklı

Bildiğiniz gibi halı yıkama firmaları halılarınızı alır ve birçok işlemden geçirerek yıkama işlemi yapar. Bu süreç içerisinde birçok kişi tarafından ilgilenilir. Ne yaptıklarını göremezsiniz. Ancak yerinde halı yıkamada kullandığı bütün ürünleri ve nasıl bir süreç izlediğini canlı olarak izlersiniz. Halılarda yer alan toz ve bakteriden %97 -98 den kurtulursunuz.

Tamamen Zararsız

Yukarıda da belirttiğimiz gibi kullanılan bütün malzemeler doğal olduğundan dolayı halılarınız herhangi bir zarar görmemektedir. Ancak bunun yanı sıra halının yapısına bağlı olarak hareket etmek gerekmektedir. Çünkü bazı halıların yapısı oldukça hassas olduğundan dolayı zarar görmektedir. Bu sebepten dolayı çalışan personellerin tecrübeli olduğuna emin olunuz. Bu işte alınan eğitimden daha çok tecrübe önemlidir.

Kalitesiz Yerinde Halı Yıkama Hizmetinin Zararları

Antalya yerinde halı yıkama hizmeti veren birçok firma bulunmaktadır. Bu firmalar içerisinde kurumsallık ve profesyonellikten uzak firmaları tercih etmeniz halinde birçok zararla karşı karşıya gelebilirsiniz. Bu zararlardan bazılarını şu şekilde sıralayabiliriz:

  • Halınızın ömrü kısalır,
  • Yıkama aşamasında suyun fazla verilmesi ve/ya suyu çekememesi durumunda tabana işleyen suyun bir süre sonra küf, mantar ve renk değiştirmesi,
  • Kullanılan ürünlerin kalitesi düşük olması sonucunda halınızın tüylerinin yapısını bozar,
Bize Ulaşın